Przejdź do treści
Strona główna » Konkurs GEEK

Konkurs GEEK

Szanowni Uczestnicy


Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w ogólnopolskim Konkursie GEEK (Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe) pod honorowym patronatem MEN. Konkurs jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i jest adresowany do uczniów i studentów w wieku od 10 do 20 lat. Jest to pierwsza edycja konkursu planowanego jako wydarzenie cykliczne, coroczne. Konkurs GEEK to praca w zespołach od 2 do 5 uczniów oraz 2 nauczycieli (nauczyciel przedmiotu i nauczyciel informatyki). Celem Konkursu jest uatrakcyjnienie procesu nauczania poprzez włączenie uczniów do tworzenia pomocy naukowych w postaci Gier Edukacyjnych na potrzeby innych przedmiotów. Przedmioty takie jak język polski, historia, chemia, biologia, matematyka, fizyka i pozostałe, mogą wiele zyskać na atrakcyjności poprzez włączenie Gier Edukacyjnych do ich nauczania. Od zespołów konkursowych oczekujemy pomysłów na ciekawe gry lub ich scenariusze. Chcemy aby nauka była przyjemna, emocjonująca i fascynująca. Promujemy naukę poprzez zabawę. Udział w Konkursie GEEK uruchamia wyobraźnię i uczy interdyscyplinarnej pracy zespołowej z wykorzystaniem informatyki. Konkurs podzielony jest na
2 etapy:
• Lokalny (wojewódzki),
• Ogólnopolski (centralny).
2 kategorie:
• Scenariusz (w postaci zbioru ekranów, algorytmu lub opisu gry)
• Gra (w postaci demo, prototypu lub pełnej gry)
3 poziomy:
• Podstawowy (szkoły podstawowe),
• Średni (szkoły średnie i technika),
• Wyższy (uczelnie – pierwszy rok)


Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny a wartościowe nagrody zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego połączonych z obchodami Jubileuszu 40-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego dnia 19 czerwca 2021.
Rozpoczęcie Konkursu 15 października 2020. Zapraszamy Państwa do rejestracji i zgłaszania swoich zespołów. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie.
mlodzi.pti.org.pl

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Skip to content