Przejdź do treści

Elżbieta Bowdur

Uwielbiam ogród, psa, dzieci. Z całego okresu pracy zawodowej jako nauczyciel najmilej wspominam pracę z najmłodszymi, ale także czas spędzony z nastolatkami w Gimnazjum.  Moja pasja i zainteresowania zawsze były ukierunkowane na metodykę nauczania dzieci i dorosłych. Prowadziłam zajęcia na studiach dla nauczycieli z zakresu informatyki. Zainteresowania dydaktyką informatyki szkolnej zaowocowały inicjowaniem wielu wewnętrznych szkoleń i wymianą doświadczeń nauczycieli, członków i sympatyków Stowarzyszenia Komputer i Sprawy Szkoły KISS, w którym od 11 lat pełnię funkcję Przewodniczącej Zarządu. Brałam aktywny udział w eksperymentalnym projekcie Kuratora Oświaty w Katowicach „Lekki jak piórko – multimedialna szafka dla ucznia” w latach 2009/2010, gdzie byłam odpowiedzialna za przygotowanie merytoryczne nauczycieli do przeprowadzania lekcji z zastosowaniem netbooków w najmłodszych klasach. To był cenny czas obserwacji i doświadczeń.

Wraz z zespołem aktywistów i pasjonatów Stowarzyszenia KISS udało mi się zorganizować wspaniałe  konferencje naukowo-metodyczne dla nauczycieli pn. „Technologie informacyjne w społeczeństwie wiedzy”, które cieszyły się dużą popularnością i uznaniem wśród nauczycieli.

Z powodzeniem zrealizowałam wiele projektów na terenie Śląska ukierunkowanych na podnoszenie umiejętności i kompetencji w zakresie nowych technologii. Jeden z projektów „Kompetentny e-Nauczyciel”, którego celem było zastosowanie nowych technologii w dydaktyce i praktyce szkolnej, otrzymał międzynarodową nagrodę „BEST PRACTICE AVARD” na Międzynarodowym Forum ECDL w 2015 r. W ramach projektu stworzona została platforma e-learningowa z bogatym materiałem szkoleniowych oraz baza scenariuszy lekcji.

Jako członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego (PTI) współuczestniczyłam w organizacji ogólnopolskich konkursów dla uczniów szkół polskich, których celem było rozwijanie i pobudzanie pasji informatycznych. Uczestniczyłam w zespole organizacyjnym Konkursu GEEK od I edycji. Współtworzyłam i redagowałam z grupą wspaniałych ludzi on-linowy zbiór zadań z informatyki exebook.pl dostępny powszechnie dla polskich szkół w ramach projektu Klasa z ECDL. Od roku 2011 jestem Koordynatorem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych w województwie śląskim i propaguje ideę wysokiego standardu umiejętności komputerowych szczególnie w obszarze szkół i uczelni. Za pracę zostałam wyróżniona nagrodą Najlepszy Koordynator ECDL w 2021 roku.

Zarządzam także własną firmą – Śląskim Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjnym KISS, która skupia wiele laboratoriów egzaminacyjnych ECDL i kilkudziesięciu Egzaminatorów. Udostępniona wszystkim baza kursów komputerowych jako ‘Egzaminy próbne’ na stronie Centrum KISS jest popularna w całej Polsce. Jestem fundatorem wielu nagród w konkursach informatycznych dla dzieci i młodzieży. Za swoją pracę otrzymałam nagrodę za Najlepsze Centrum Egzaminacyjne ECDL. Ostatnie wyróżnienie, to nominacja do nagrody im. Marka Cara na e-Forum Teleinformatyki.

RSS
Follow by Email
Twitter
LinkedIn
Share
Skip to content